بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
  • 1401/02/07 - 11:53
  • - تعداد بازدید: 46
  • - تعداد بازدیدکننده: 41
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

کارگاه بررسی جنبه های مختلف بیانیه گام دوم انقلاب

در راستای برگزاری برنامه های فرهنگی مختص تیم های احمدی روشن، کارگاه بررسی بیانیه گام دوم انقلاب با تدریس آقای مهندس فربد، برنده جایزه شهید رهنمون بنیاد ملی نخبگان، برگزار شد.

کارگاه با ذکر بیاناتی از مقام معظم رهبری آغاز شد:

باید فعالیت‌ها و اقدامات تبیینی و تبلیغی مؤثری درباره بیانیه گام دوم انقلاب صورت گیرد. در مجموعه نخبگان باید موضوع سپردن کار به جوانان، به یک گفتمان تبدیل شود و اگر این اتفاق شکل گیرد، کارها در نظام خیلی آسان می‌شود.

اهم مطالب گفته شده از سوی مدرس به شرح ذیل بود:

گام دوم انقلاب حرکت بسوی ایجاد تمدن نوین اسلامی و امت واحده مهدوی می باشد. انقلاب اسلامی همچون پدیده‌ای زنده و بااراده، همواره دارای انعطاف و آماده‌ی تصحیح خطاهای خویش است. شعارهای انقلاب اسلامی جهانی، فطری، درخشان و همیشه‌زنده‌ بودن است.

توصیه های اساسی ذکر شده در این بیانیه به شرح ذیل است:

احساس مسئولیّت بیشتر و جهاد علمی در علم و پژوهش

برجسته کردن ارزشهای معنوی : اخلاص، ایثار، توکّل، ایمان در خود و در جامعه

اقتصاد مستقلّ کشور که مبتنی‌ بر تولید انبوه و باکیفیّت، و توزیع عدالت‌محور، و مصرف به‌اندازه و بی‌اسراف، و مناسبات مدیریّتی خردمندانه است

اخلاق به معنی رعایت فضیلت‌هایی چون خیرخواهی، گذشت، کمک به نیازمند، راستگویی، شجاعت، تواضع، اعتمادبه‌نفس و دیگر خلقیّات نیکو

مبارزه با فساد با بکارگیری انسانهایی باایمان و جهادگر، و منیع‌الطّبع با دستانی پاک و دلهایی نورانی

اجرای عدالت با رفع محرومیّتها ؛ شکافهای عمیق طبقاتی؛ تبعیض در توزیع منابع عمومی و میدان دادن به ویژه‌خواری و مدارا با فریبگران اقتصادی

«آزادی» نباید در تقابل با اخلاق و قانون و ارزشهای الهی و حقوق عمومی تعریف شود.

مقابله با ترویج سبک زندگی غربی در ایران

سپس با اشاره به این نکته که مخاطب اصلی بیانیه جوانان انقلابی هستند گفته شد: رهبر معظم انقلاب در بخش های مختلفی به اهمیت جایگاه علم و انجام فعالیت های علمی از سوی جوانان تاکید داشته اند همچنان که فرمودند:

«جوانان عزیز! اینها بخشی محدود از سرفصلهای عمده در سرگذشت چهل ساله انقلاب است، انقلاب عظیم و پایدار و درخشانی که شما به توفیق الهی باید گام بزرگ دوم را در پیشبرد آن بردارید. محصول تلاش چهل‌ساله، اکنون برابر چشم ما است: کشور و ملّتی مستقل، آزاد، مقتدر، باعزّت، متدیّن، پیشرفته در علم، انباشته از تجربه‌هایی گران‌بها، مطمئن و امیدوار، دارای تأثیر اساسی در منطقه و دارای منطق قوی در مسائل جهانی، رکورددار در شتاب پیشرفتهای علمی، رکورددار در رسیدن به رتبه‌های بالا در دانشها و فنّاوری‌های مهم ازقبیل هسته‌ای و سلّول‌های بنیادی و نانو و هوافضا و امثال آن، سرآمد در گسترش خدمات اجتماعی، سرآمد در انگیزه‌های جهادی میان جوانان، سرآمد در جمعیّت جوان کارآمد، و بسی ویژگی‌های افتخارآمیز دیگر که همگی محصول انقلاب و نتیجه‌ جهت‌گیری‌های انقلابی و جهادی است».

  • گروه خبری :
  • کد خبر : 157794
کلمات کلیدی
مدیر خراسان شمالی
خبرنگار

مدیر خراسان شمالی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید