نشست خبری رییس بنیاد نخبگان استان با خبرنگاران و اصحاب رسانه

با حضور جمعی از خبرنگاران و اصحاب رسانه نشست خبری در خصوص فعالیت های بنیاد نخبگان استان برگزار شد.

در ابتدای این نشست دوساعته، دکتر بخشی، رییس بنیاد نخبگان استان، ضمن اشاره به تعریف نخبه و استعداد برتر از دیدگاه بنیاد ملی نخبگان، به بیان دیدگاه مقام معظم رهبری در خصوص تعریف و جایگاه نخبگان در کشور پرداختند و گفتند از دیدگاه مقام معظم رهبری نخبه به شخصی اطلاق می شود که در زمینه ی فعالیت خودش یا در قله باشد یا توانایی رسیدن به قله را داشته باشد.

ایشان در ادامه به بیان اهم فعالیت های بنیاد نخبگان پرداختند و گفتند: 

بنیاد نخبگان استان این افتخار را داشته تا امسال رتبه اول در بین استانهای هم سطح مثل خراسان جنوبی، ایلام، گلستان و... و رتبه سوم کشوری در زمینه برنامه های اجرایی و رتبه 8 کشوری در بخش بررسی درخواست های متقاضیان تسهیلات نخبگان را داشته باشد.

دکتر «محمود بخشی» که در جمع خبرنگاران سخن می گفت، به شناسایی 206 نخبه از سال 92 تاکنون در استان نیز اشاره کرد، به طوری که طی سال گذشته 13 نخبه و امسال 15 نخبه در استان شناسایی شده اند. 

به گفته وی، از سال  ۹۲ تا کنون بیش از 5.6 میلیارد ریال تسهیلات به نخبگان پرداخت شده است که مبلغ ۲ میلیارد ریال آن گرنت پژوهشی و تجهیزات به اعضای هیات علمی دانشگاههای استان بوده است.

وی با بیان این که اعتبارات بنیاد نخبگان استان ها یکسان نیست ادامه داد: تلاش شده است تمام ظرفیت ها برای شناسایی و حمایت از نخبگان استان به کار گرفته شود.

تاریخ انتشار : 1399/12/22
کد : 10159
تعداد بازدید: 124