برگزاری جلسه مشترک اولیا و مربیان مدارس سمپاد استان با رئیس بنیاد نخبگان استان خراسان شمالی

جلسه مشترک اولیا و مربیان مدارس سمپاد استان با حضور دکتر محمود بخشی، رئیس بنیاد نخبگان استان برگزار شد.

جلسه مشترک اولیا و مربیان مدارس سمپاد استان با حضور دکتر محمود بخشی، رئیس بنیاد نخبگان استان، با محوریت شناسایی، هدایت و حمایت از دانش آموزان مستعد و ارائه شیوه نامه ها و تسهیلات بنیاد ملی نخبگان جهت حمایت از پتانسیل های دانش آموزان مستعد استان به صورت مجازی برگزار شد.

در ابتدای این جلسه، سرکار خانم محمدی، رئیس اداره استعدادهای درخشان استان خراسان شمالی، ضمن خوش آمدگویی به والدین محترم و همچنین ریاست بنیاد نخبگان استان، فرصت پیش آمده را بسیار مغتنم دانستند و گفتند: همکاری و حمایت های بنیاد نخبگان می تواند تاثیرات قابل توجهی در رشد استعدادهای دانش آموزان داشته باشد.

در ادامه دکتر بخشی، رئیس بنیاد نخبگان استان، ضمن اشاره ی مختصری بر تعریف نخبه و چگونگی شکل گیری بنیاد ملی نخبگان، رسالت اصلی این بنیاد را شناسایی هدایت و حمایت از نخبگان و مستعدان دانست.

ایشان در ادامه به ارائه ی برخی از تسهیلات بنیاد در بخش دانشجویی که دانش آموزان می توانند با تلاش در همین مقطع به آن جوایز دست پیدا کنند، اشاره کرد.

دکتر بخشی خاطرنشان کرد فعالیت های بسیار زیادی در بنیاد نخبگان جهت پرورش استعدادها و هدایت ایشان در حال انجام است که برخی از این فعالیت ها شامل جلسات مشاوره در خصوص معرفی رشته های تحصیلی و آینده ی کاری آن ها، کارگاه های آمادگی جهت حضور در المپیادهای علمی و جشنواره خوارزمی، دوره های آموزشی فراوان از قبیل آموزش نرم افزارهای کاربردی، ساخت پل ماکارونی،نجات تخم مرغ و ....، سلسله کارگاه های بارش فکری، خلاقیت و ایده پردازی، دوره های آشنایی با کارآفرینی و ... می باشد.

ایشان آمادگی کامل بنیاد نخبگان را برای همکاری هرچه بیشتر با اداره استعدادهای درخشان استان جهت هدایت و حمایت از دانش آموزان مستعد اعلام کردند و ابراز امیدواری کردند با این فعالیت ها بتوانیم نسلی کارآفرین برای آینده ی کشور تربیت نماییم.

در پایان نیز به سوالاتی که از سوی اولیای دانش آموزان مطرح شد، پاسخ دادند.

تاریخ انتشار : 1400/02/28
کد : 10165
تعداد بازدید: 49