نشست مشترک بنیاد نخبگان و اداره سمپاد به منظور حمایت از دانش آموزان حاضر در جشنواره خوارزمی

جلسه مشترک بنیاد نخبگان استان با مسئولان اداره سمپاد به منظور برنامه ریزی جهت حمایت از دانش آموزان مستعد حضور در جشنواره خوارزمی، در محل بنیاد نخبگان تشکیل شد. 

در ابتدای جلسه آقای دکتر بخشی رئیس بنیاد نخبگان استان ضمن عرض خوشامدگویی به مدعوین، وارد دستور کار جلسه شدند. 

وی، با اشاره به اینکه این کشور باید به دست نخبگان آباد شود گفت وظیفه ی بنیاد نخبگان فراتر از چارچوب های سازمانی است و بنیاد نخبگان در واقع اتاق فکر سایر سازمان ها است.

دکتر بخشی در ادامه به لزوم تشکیل گروه های متخصص در زمینه ی استعدادیابی دانش آموزان در استان اشاره کرد و از حضار در جلسه خواست تا معایب و مزایای تشکیل این گروه ها را با توجه به پتانسیل های موجود در استان بررسی کنند.

رئیس بنیاد نخبگان استان، ضمن اشاره به فعالیت هایی که می تواند در قالب این گروه ها در استان شکل بگیرد گفت شاید مهمترین خروجی این گروه ها تربیت دانش آموزان جهت حضور موفق در جشنواره های خوارزمی و المپیادهای کشوری باشد.

دکتر بخشی در ادامه به اهمیت نقشه راه در هر زمینه ای اشاره کرد و گفت وقتی اهداف ما برای 10 سال آینده روشن باشد بهتر می توانیم برای هدف های کوچکتر نیز برنامه ریزی کنیم. لذا در زمینه کشف و پرورش استعدادهای دانش آموزان نیز داشتن هدف و برنامه بسیار مهم است.

ایشان ادامه دادند برنامه های مدون و هدفمند همیشه بهترین راه برای پیشبرد اهداف بلندمدت است و بنیاد نخبگان آمادگی کامل خود را جهت همکاری در این مسیر اعلام می دارد.

سرکار خانم محمدی، رئیس اداره سمپاد استان، در ادامه ضمن تشکر از بنیاد نخبگان جهت برنامه ریزی و تشکیل این قبیل جلسات، ابراز امیدواری کرد با همکاری بنیاد نخبگان و مدارس سمپاد استان بتوانیم به نتایج خوبی در مسابقات مختلف علمی کشوری از جمله جشنواره خوارزمی داشته باشیم.

ایشان با اشاره به این موضوع که تا به حال دانش آموزان شرکت کننده در مسابقات کشوری از جمله جشنواره خوارزمی، حمایت خاصی نشده اند و حتی بسیاری از فعالیت های ایشان به صورت خودگردان اداره می شود گفتند: دیده شدن این دانش آموزان و تشکر از ایشان بابت انجام این قبیل فعالیت ها می تواند تاثیر بسزایی در رشد و پیشرفت آن ها داشته باشد.

 

در ادامه جلسه، حاضرین به برنامه ریزی جهت پیاده سازی برنامه های هدفمند جهت آماده سازی دانش آموزان برای حضور در مسابقات جوان خوارزمی پرداختند و موارد زیر جهت اقدام تصویب شد:

مقرر گردید چند کارگاه مجازی انگیزشی و آشنایی با جشنواره خوارزمی برای دانش آموزان داوطلب حضور در جشنواره خوارزمی برگزار شود.

مقرر گردید چند بازدید علمی جهت رشد و شکوفایی دید دانش آموزان مستعد نسبت به مشکلات موجود در صنعت برگزار شود.

مقرر گردید همایشی یک روزه برای دانش آموزان حاضر در جشنواره خوارزمی به منظور آشنایی ایشان با اساتید، مسئولان مرتبط، مدال آوران اسبق جشنواره و ...  برگزار گردد.

مقرر گردید جهت استفاده از امکانات آزمایشگاهی دانشگاه های استان، با مسئولان مرتبط مذاکره شود.

 

تاریخ انتشار : 1400/05/24
کد : 10186
تعداد بازدید: 78