شنبه 3 فروردین 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

جلسه نقد و بررسی فیلم "مغزهای کوچک زنگ زده" در بجنورد برگزار شد.

در راستای توانمند ارتقای سطح توانمندی فرهنگی تربیتی اجتماع نخبگان با جامعه و توانایی تجزیه و تحلیل رخدادهای فرهنگی تربیتی موجود در آن، تماشای فیلم "مغزهای کوچک زنگ زده" محقق گردید. 

در راستای توانمند ارتقای سطح توانمندی فرهنگی تربیتی اجتماع نخبگان با جامعه و توانایی تجزیه و تحلیل رخدادهای فرهنگی تربیتی موجود در آن، تماشای فیلم "مغزهای کوچک زنگ زده"در روز چهارشنبه مورخ 97/08/14 با همکاری مجتمع فرهنگی هنری عمیق در شهرستان بجنورد محقق گردید. پس از تماشای فیلم در محیطی آرام مدعوین به بحث و بررسی زوایای مختلف فیلم پرداختند و آن را از دیدگاه های مختلفی از جمله اجتماعی، فرهنگی، آداب و رسوم و .... مورد نقد قرار دادند.

بخشی از موارد نقد شده فیلم به شرح زیر بود:

•  فیلم مغزهای کوچک زنگ زده یک واقع نمایی در مقیاس تشدید شده از معضلات اجتماعی است.
•  ریتم فیلم مغزهای کوچک زنگ زده تند است، دیالوگ‎ها پینگ پونگی و با سرعت مناسب رد و بدل می‎شوند.
•  نکته ای که درباره « مغزهای کوچک زنگ زده » جلب توجه می کند تنش در روابط شخصیت هاست که بیش از آنچه که نیاز است می باشد. در واقع فیلم از زمان شروع، دچار یک تنش بی جهت در روابط آدمهاست بطوریکه آنها هیچ جمله ای را آرام و شمرده مطرح نمی کنند و همواره در آن خشونت موج می زند! به همه اینها باید دیالوگ های بازیگران را نیز اضافه کرد که بدون اختصاص یافتن زمان لازم مطرح می شود و وضعیتی غیرطبیعی به خود می گیرد.
•  فیلمبرداری چشم نواز یکی از نقاط قوت فیلم محسوب می شود و به خوبی توانایی انتقال حس فلاکت را به مخاطبش دارد.
•  بازی بازیگران نیز از نقاط قوت فیلم محسوب می شود.


از جمله نتایج حاصله از برگزاری چنین نشست هایی آشنایی مخاطبان با فرهنگ حاشیه نشینی و طرز تفکرات آن ها و معضلات اجتماعی وجود زاغه نشینی در جوار شهرهاست.

 

 

تاریخ انتشار : 1397/08/15
کد : 125
تعداد بازدید: 118

              تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601