انتخاب غرفه بنیاد نخبگان استان به عنوان غرفه برتر دستگاه های اجرایی در هفته پژوهش سال 98

نمایشگاه هفته پژوهش در استان خراسان شمالی با حضور 16 غرفه با سرپرستی واحدهای فناور و شرکت های دانش بنیان و 25 دستگاه اجرایی برپا شد.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی  استاندار خراسان شمالی با حضور در نمایشگاه و بازدید از غرفه ها، با بیان این که کلید توسعه آینده کشور پژوهش و تحقیق است اظهار داشت: پژوهش اثر بخش، فناوری ارزش آفرین و رونق تولید شعار امسال هفته پژوهش است که با توجه به این امر پژوهش های ما باید در راستای حل مشکلات مردم و توسعه استان باشد.

دکتر علی بیگ زاده  تاکید کرد: نمایشگاه پژوهش، فناوری و فن بازار استان محل اتصال پژوهشگران با بخش های مختلف مانند صنعت است.

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان شمالی و دبیر ستاد هفته پژوهش و فناوری استان نیز در سخنانی، دانایی را محور توسعه دانست و گفت؛ دولت در شرایط کنونی به دنبال تحقق اقتصاد دانش بنیان و رفع چالش ها در حوزه های مختلف با استفاده از پژوهش است.

دکتر حسن پارسی پور با اشاره به اینکه ظرفیت های قانونی مناسبی در حوزه پژوهش وجود دارد، اظهار داشت: هیچ دستگاهی حق کاهش اعتبارات پژوهشی را ندارد و باید یک درصد از اعتبارات هزینه ای دستگاه ها به امر پژوهش اختصاص یابد.

بنیاد نخبگان استان نیز در این نمایشگاه با ارائه دستاوردهای خود از جمله اختراعات، طرح های پژوهشی، مقالات و کتب نخبگان و مستعدان برتر استان جهت تببین جایگاه بنیاد در استان حضور داشت.

در طول برگزاری نمایشگاه مخترعان و مستعدان برتر استان به طور مستمر در غرفه بنیاد نخبگان جهت پاسخگویی به سوالات بازدیدکنندگان حضور داشتند.

 

شایان ذکر است در پایان نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری در بخش پژوهشگران برتر دانشگاه ها، مراکز آموزش عالی و پژوهشی در گروه علوم پایه، دکتر اعظم سبحانی از برندگان تسهیلات فرهنگی رفاهی بنیاد و در بخش دانش آموزی سجاد فریدونی، دارنده مدال طلای المپیاد سلول های بنیادی و جواد سعادتی دارنده مدال برنز المپیاد سلول های بنیادی به عنوان پژوهشگر برتر استان انتخاب شدند.

همچنین در بین دستگاه های اجرایی استان، غرفه بنیاد نخبگان به عنوان غرفه برتر نمایشگاه از سوی هیئت داوران انتخاب شد.

 

 

تاریخ انتشار : 1398/09/24
کد : 84
تعداد بازدید: 729