پنج شنبه 21 فروردین 1399

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

برگزاری نشست بازخوانی بیانیه گام دوم انقلاب بر پایه آرای نخبگان و سرآمدان

به همت بنیاد نخبگان خراسان شمالی و با همکاری موسسه آموزشی نهج البلاغه، نشست بازخوانی بیانیه گام دوم انقلاب را بر پایه آرای نخبگان و سرآمدان برگزار کرد.

آقای حیدرزاده، مدیر موسسه آموزشی نهج البلاغه و کارشناس ارشد الهیات و معارف اسلامی، در ابتدا با اشاره به این که بیانیه گام دوم نقشه ای برای ادامه راه و منشور سازندگی است گفت: آرمان بزرگ این بیانیه برای گام سوم ایجاد تمدن نوین اسلامی و آمادگی برای ظهور منجی است.

ایشان در ادامه خاطر نشان کرد مخاطب اصلی این بیانیه جوانان کشور هستند که مهمترین ظرفیت امیدبخش کشور محسوب میشوند. انبوه جوانانی که با روحیه‌ی انقلابی رشد کرده و آماده‌ی تلاش جهادی برای کشورند، و جمع چشمگیر جوانان محقّق و اندیشمندی که به آفرینشهای علمی و فرهنگی و صنعتی و غیره اشتغال دارند؛ اینها ثروت عظیمی برای کشور است که هیچ اندوخته‌ مادّی با آن قابل قیاس نیست .

آقای حیدرپور توصیه های مقام معظم رهبری به جوانان را اینگونه مطرح کرد: علم و پژوهش، معنویّت و اخلاق، اقتصاد، عدالت و مبارزه با فساد، استقلال و آزادی، عزّت ملّی و روابط خارجی و مرزبندی با دشمن و سبک زندگی.

ایشان خواسته اصلی رهبر معظم کشور را حضور پررنگ نخبگان و جوانان با استعداد کشور در مسائل و مشکلات موجود خواند و گفت: مغزهای متفکر و قوی جوانان همواره راهگشای مشکلات بزرگ در جهان بوده است.

در ادامه به بررسی بندهای مختلف بیاینه گام دوم پرداخته شد و به صورت تفضیلی مورد تحلیل قرار گرفت.

در پایان جلسه نیز حاضرین به بیان سوالات و مشکلات پیاده سازی این بیانیه در کشور پرداختند.

 

 

تاریخ انتشار : 1398/12/05
کد : 93
تعداد بازدید: 43

              تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601