شنبه 3 فروردین 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

به همت بنیاد نخبگان خراسان شمالی انجام شد
تقدیر از رتبه‌های زیر 500 کشوری در کنکور سال 97

به همت بنیاد نخبگان استان و با همکاری اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان و اداره کل آموزش‌وپرورش استان از دانش آموزان برتر خراسان شمالی که در آزمون سراسری رتبه‌ زیر ۵۰۰ کشوری را کسب کرده بودند تقدیر شد.

 

مهدی قاسمی فرد، رئیس بنیاد نخبگان خراسان شمالی،  در این مراسم با اشاره به تحت پوشش قرار دادن ۱۵۲ نفر نخبه  و استعداد برتر در خراسان شمالی اظهار کرد: ۱۰۴ مرد و ۴۸ زن در استان تحت پوشش بنیاد نخبگان قرار دارند که از این تعداد ۱۹ نفر دست به اختراع زده‌اند.
ایشان ادامه دادند: بسیاری از مسئولان کشوری، خراسان شمالی را استان با ظرفیت‌های بالای علمی می‌شناسند.
دکتر قاسمی فرد افزودند : در این مراسم از ٢١ رتبه زیر۵۰۰ کشوری خراسان شمالی در کنکور سراسری ١٣٩٧ تجلیل می‌شود. 
ایشان بیان کردند : بنیاد ملی نخبگان در سطوح مختلف از نخبگان حمایت می‌کند که رتبه‌های زیر ۵۰۰ کشوری خراسان شمالی در کنکور سراسری ١٣٩٧ در سطوح حمایتی دانشجویی طبقه‌بندی می‌شوند. نخبگانی که رتبه‌های زیر ۵۰۰ کشوری در کنکور سراسری کسب کردند باید در سامانه سینا ثبت‌نام نموده تا از حمایت‌های این بنیاد در چهار محور آموزشی ، پژوهشی ، فناوری و فرهنگی بهره‌مند شوند.

دکتر عباس سعیدی، سرپرست اداره کل آموزش‌وپرورش استان، نیز در این مراسم از کاهش تعداد رتبه‌های برتر زیر هزار منطقه‌ای در کنکور توسط دانش آموزان استان خبر داد و افزود: سال گذشته ۲۴۶ دانش‌آموز رتبه‌های زیر هزار منطقه را در رشته‌های مختلف تحصیلی کسب کردند که امسال این رقم به ۲۰۰ نفر رسید.
سرپرست اداره کل آموزش‌وپرورش خراسان شمالی در انتها گفت: رتبه‌های زیر هزار کشوری دانش آموزان خراسان شمالی از ۳۰ نفر در سال گذشته به ۳۷ نفر در کنکور ۹۷ رسید.

محمود ثمینی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان شمالی و فرماندار بجنورد، نخبگان را کارگزاران تغییر در جامعه دانست .
محمود ثمینی در مراسم تقدیر از رتبه‌های برتر خراسان شمالی در کنکور سراسری سال ١٣٩٧، اظهار کرد : بر اساس علم جامعه‌شناسی ، نخبگان کارگزاران تغییر در جامعه هستند.
وی افزود: نخبگان بااستعداد بالای خود و تلاش و کوشش فراوان در جهت کسب علم نقش به سزایی جهت ارائه ایده‌ها برای رفع مشکلات جامعه دارند.
فرماندار بجنورد خاطرنشان کرد: برای دست‌یابی به توسعه و پیشرفت جامعه و محقق شدن اهداف علمی چشم‌انداز ١۴۰۴ باید به نخبگان توجه و سیاست‌های حمایتی خاص برای این قشر جامعه اجرا نمود.
معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان شمالی ادامه تصریح کرد :هر جامعه ایی که از نخبگان خود برای تصمیم سازی و برنامه‌نویسی در امور زیرساختی استفاده نماید در راستای توسعه و پیشرفت است .
نماینده عالی دولت در شهرستان بجنورد در ادامه جلسه اظهار کرد : خانواده‌ها با به وجود آوردن بستر آرامش‌بخش برای فرزندان نقش کلیدی در پرورش نخبگان دارند
ثمینی افزود : علاوه بر خانواده‌ها ، دستگاه آموزش‌وپرورش نیز با توسعه بسترهای آموزشی و علمی ، مستعدین جامعه را شناسایی ، پرورش دهد.
وی همچنین تصریح کرد : همه متولیان امر شناسایی و پرورش نخبگان و خانواده‌ها باید با یکدیگر همکاری تنگاتنگی داشته باشند تا شاهد مغفول ماندن استعداد هیچ‌یک از نخبگان نباشیم.

رتبه ١ منطقه و ٢٩ کشور در رشته هنر گفت : انگیزه داشتن رمز موفقیت من در کنکور امسال بود و مشوق اصلی گرایش من به هنر برادر هنرمندم بود.
امیرحسین کیومرثی حصار در حاشیه مراسم تقدیر از رتبه‌های برتر خراسان شمالی در کنکور سال ١٣٩٧ گفت : انگیزه داشتن مهم‌ترین رمز موفقیت من در کنکور بود چراکه انگیز باعث هدف‌دار بودن تلاش‌های انسان است.
وی افزود : هنر صرف مطالعه در رشته هنر به‌صورت دانشگاهی نیست و خود فرد نیز باید توانایی‌های خود را در کارهای هنری به نمایش بگذارد که امیدوارم بتوانم زیبایی‌های طراحی صنعتی را در سطح جامعه به‌خوبی به نمایش بگذارم.
این نخبه هنر در ادامه تأکید کرد : حمایت‌های مسئولان از رشته‌های هنری به‌خصوص طراحی صنعتی به‌ویژه در راستای اشتغال‌زایی باعث فعال شدن موتور محرک بسیاری از هنرمندان و هنرجویان می‌شود .
کیومرثی با تشکر از حمایت‌های همه‌جانبه خانواده گفت : مشوق اصلی من به هنر ، برادر هنرمندم احمدرضا کیومرثی ،هنرمند موسیقی، بود که باعث تغییر دیدگاه من نسبت به هنر شد.

 

تاریخ انتشار : 1397/06/24
کد : 107
تعداد بازدید: 214

              تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601