چهارشنبه 12 آذر 1399

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

کارگاه روش های افزایش عزت نفس و خودباوری برگزار شد

به همت بنیاد نخبگان و با همکاری دانشگاه های استان کارگاه مجازی افزایش عزت نفس و خودباوری برگزار شد.

خانم شیرین امانی، مدرس کارگاه به بیان تعاریف کلی عزت نفس و خودباوری پرداخت و گفت:

وقتي فرد  به اين نتيجه برسد كه آدم توانمندي است و بالقوه چيزي از كسي كم ندارد دست به هر رفتاری نمي‌زند و مي‌داند چه نوع رفتاري را بيشتر انجام دهد و چه نوع رفتاري را نبايد انجام دهد. آدمهایي كه ارزيابي‌شان از خویشتن خود ضعيف است نمي‌توانند رفتارهاي متناسب با شأن خودشان را نشان دهند. عزت نفس پدیده ای است که ممکن است در طول شبانه روز بارها دستخوش تغییراتی شود و سطح آن افزایش یا کاهش یابد، برای رسیدن به زندگی متعادل باید آن را تقویت کنیم.عزت نفس سلامت روح ما است.

عزت نفس چگونه شما را از دیگران متمایز میکند ؟افرادی که به خود و توانایی هایشان باور دارند ، اهداف بزرگتری برای خود تعریف میکنند، برنامه های مهمتری در زندگی دارند که برای رسیدن به آنها تلاش میکنند تا زندگی خود را همانگونه که آرزویش را دارند خلق کنند.افراد با عزت نفس کنترل کامل بر زندگی خود دارند و از نظر دیگران افرادی گرم ، توانا و تاثیرگذار هستند.در برابر دیگران به خوبی و شفاف نظر خود را ابراز میکنند،دیگران از اینکه با آنها باشند لذت میبرند ودر زندگی به شیوه ای موثر با مشکلات و سختی ها روبرو میشوند.از جایگاه شغلی معتبرتری نسبت به سایرین برخوردار میباشند.میدانند چگونه از موقعیت های دشوار به نفع خود و دیگران استفاده کنند.افراد با عزت نفس بالا خود را مستحق احترام میدانند.

ایشان ادامه دادند: کلیدی‌ترین موضوع کارگاه افزایش عزت نفس، شکست باورهاست:

يعني باور فرد نسبت به شانس موفقيت وی در انجام يك كار خاص.اعتقاد فرد به توانایی اش در انجام کاری به روش معین، برای دستیابی به نتایج مشخص.

مدرس کارگاه در ادامه عوامل اثر گذار در خودباوری را اینطور مطرح کردند: تجربه پیشین فرد ،الگو گیری ،ترغیب اجتماعی ،ارزیابی فرد از حالت جسمانی انگیزشی خود. و هر کدام را به تفصیل مورد بررسی قرار دادند.

در پایان جلسه نیز شرکت کنندگان سوالات خود را مطرح کردند و مدرس به تک تک سوالات پاسخ داد.

تاریخ انتشار : 1399/08/10
کد : 115
تعداد بازدید: 42

              تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601