شنبه 31 فروردین 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

بازدید نخبگان و استعدادهای برتر استان از مزرعه گل محمدی و گلخانه آلوئه ورا

در راستای آشنایی و توانمند سازی نخبگان، مستعدان برتر با ظرفیت های کشاورزی استان، بازدیدی از مزارع گل محمدی و آلوئه ورا هماهنگ گردید.

در این بازدید که در روز چهارشنبه مورخ 97/07/02 برگزار گردید، جمعی از نخبگان، مستعدان برتر و کارآفرینان حضور داشتند، حدوداً 4 ساعت به طول انجامید ابتداً نخبگان با حضور در مزرعه گل محمدی با چگونگی کشت این گیاه و فراوانی آن در استان آشنا شدند. در این بازدید آقای وحدانی، مدیریت مزرعه گل درباره چگونگی کاشت و نگه داری گل محمدی، آفت های آن، چگونگی سرمایه گزاری در این زمینه، میزان آب لازم برای گیاه و نهایتاً میزان درآمد این مزرعه مطالبی را ایراد نمودند. ایشان در مورد کاشت گیاهان داروئی با اشاره به این نکته که خراسان شمالی مهد گیاهان داروئی کشور است گفتند گیاهان دارویی اگر فراوری شود درآمد بسیار بالایی برای استان خواهد داشت.

پس از این بازدید به گلخانه کشت آلوئه ورا تحت مدیریت سرکار خانم رضایی رفته و خانم رضایی در مورد نوع کشت آلوئه ورا شرایط محیطی و نوع نگهداشت آن مطالبی را عنوان نمودند و گفتند این گیاه به دلیل مقاومت بالایی که دارد آفتی غیر از آب زیاد و سرما ندارد و با کمترین زحمت نگه داری می توان درامد بالایی داشت.

تاریخ انتشار : 1397/08/05
کد : 119
تعداد بازدید: 98

              تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601