دوشنبه 27 آبان 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

مراسم تکریم و بزرگداشت پروفسور خاکشور،فوق تخصص چشم پزشکی و بنیان گذار پیوند قرنیه در استان خراسان بزرگ

به همت بنیاد نخبگان استان خراسان شمالی مراسم بزرگداشت پروفسور خاکشور در روز چهارشنبه ۲۳ ام اسفند ماه ۱۳۹۶ برگزار شد.

به همت بنیاد نخبگان استان خراسان شمالی مراسم بزرگداشت پروفسور خاکشور در روز چهارشنبه ۲۳ ام اسفند ماه ۱۳۹۶ برگزار شد.
‌ ✅جواد نوروزی فرماندار اسفراین در مراسم بزرگداشت مقام پروفسور حمید خاکشور ضمن تجلیل از خدمات ارزنده دکتر خاکشور، به آیین قدرشناسی ایرانیان اشاره نمود و گفت: یکی از برنامه های ستودنی بنیاد ملی نخبگان استان تجلیل از بزرگان و کارآفرینان برتر در عرصه های مختلف علمی ،ادبی و فرهنگی است و این اولین همایشی است که در سطح استان در شهرستان اسفراین به منظور تکریم و بزرگداشت دکتر خاکشور برگزار می شود . 
🔸️وی در ادامه گفت : جایگاه علم جایگاه والایی است و به گفته حضرت علی (ع) که در خصوص جایگاه علم می فرماید" علم قدرت است و هرکس به علم روی بیاورد قطعاً این قدرت را کسب می کند و هرکس از علم دور باشد طبیعتاً دیگران بر او غلبه خواهند کرد." تاسیس بنیاد نخبگان به دستور رهبری با هدف الگوسازی مناسب برای جوانان و ترویج فرهنگ علم و دانش در جهت اعتلای نظام و تعامل و همکاری بین نخبگان و دولتمردان، می تواند در اعتلای جایگاه علم بسیار مثمر ثمر باشد .
🔸️نوروزی گفت: تاسیس بنیاد نخبگان در جهت شناسایی نخبگان برتر کشور و در راستای حمایت از کسانی که حرفی برای گفتن دارند ضمن جلوگیری از فرار مغزها فرصت مناسبی است که با تجلیل از افراد برتر در جهت توسعه یافتگی نظام ؛خلاء ایجاد شده در گذشته نسبت به عدم رسیدگی به نخبگان برطرف شده و فرصت جذب و زمینه الگوسازی فراهم گردد.
🔸قدیر محمدیان امام جمعه شهر اسفراین نیز در ادامه گفت: مراسم تجلیل از نخبگان کار بدیع و نویی است که خوشبختانه آغازگر آن شهرستان اسفراین بوده است .
🔸️امام جمعه اسفراین در خصوص ویژگیهای خاص نخبگان از دیدگاه اسلام گفت: آنها نجات غریق و مرد بحران ها هستند و در عرصه علم و پیشرفت استان نخبگان تاثیر بسزایی دارند .از سرمایه های معنوی کشور و پنهانهای پیدا شده و جنگاوران خط مقدم در جلوگیری از نفوذی ها هستند و شخصیت نفوذناپذیری دارند . همچنین نخبگان بیانگر ذات و ماهیت کشور و برجستگان خاموش هستند که تعامل با افراد برتر زمینه خوبی را جهت الگوپذیری و تشویق جوانان به این سمت فراهم می سازد.
🔸️دکتر قاسمی فرد رئیس بنیاد نخبگان استان در ادامه جلسه گفت : هدف هر جامعه بشری جهت رسیدن به توسعه پایدار با کمک گرفتن از دو رهیافت استفاده از افراد توانمند جامعه و نخبگان میسر خواهد شد که در بسیاری از کشورها استفاده از توانمندی نخبگان برای رسیدن به توسعه پایدار بسیار کارسازتر است . 
🔸️رئیس بنیاد نخبگان استان خاطرنشان ساخت : بحث شایسته سالاری به جای نخبه سالاری؛ در استفاده از افراد شایسته و مناسب در امور اجرایی کشور مطرح است که توسط دو گروه نخبگان فکری و اجرایی ضمن شناسایی آسیبها و آفت زدایی در پیاده سازی افکار نخبگان فکری موثر خواهد بود و ائتلاف این دو گروه باعث ایجاد توسعه پایدار در کشور خواهد شد.
🔸️دکتر قاسمی فرد عنوان داشت: با توجه به مدرن شدن جامعه و تغییر افکار نسل جدید ؛ پیاده سازی اخلاق و الگوی علمی و عملی و معرفی به جامعه با پیروی از راه نخبگی مسیر رسیدن به توسعه پایدار آشکار می شود.
🔸️دکتر خاکشور نیز به توانمندیهای افراد نخبه اشاره کرد و بیان داشت: اگر الگوی جوانان خوب باشد آنان را در مسیر درست قرار می دهد .توانمندی نخبگان با مهم دانستن کار و عاشق کار بودن مشخص خواهد شد و خوب و درست یاد گرفتن علم و رسیدن به مرحله عمل یعنی اینکه فرد از توانمندیهای خود به خوبی استفاده کرده است 
🔸️وی تلاشهای خود در فراهم آوردن وسایل و امکانات عمل پیوند و تجمیع آن در بیمارستان امام رضا(ع) مشهد را یکی از دلایل علاقه به کار و خدمت به مردم عنوان داشت.
🔸️درادامه خانم دکتر باقری باغان مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری ضمن قرائت پیام استاندار خراسان شمالی جهت تکریم و قدردانی بزرگداشت دکتر خاکشور گفت: جایگاه اجتماعی پزشکان جایگاه رفیعی است و مردم برای حفظ این جایگاه اهتمام دارند و نخبگان الگوهای شایسته ای هستند که با علم خود زیبایی عقل را نشان می دهند و با ایمان خود زیبایی روح و مایه مباهات مردم ایران و الگوی مناسب برای دانش آموزان می باشند .
در پایان مراسم ضمن قدردانی از خدمات ارزنده استاد دکتر خاکشور از برگزیدگان مسابقه ایده های برتر نیز تجلیل بعمل آمد

 

 

 

 

 

تاریخ انتشار : 1396/12/26
کد : 57
تعداد بازدید: 170

              تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601