چهارشنبه 12 آذر 1399

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

برگزاری کارگاه آموزشی "مقاله نویسی و مهارت ارائه موثر"

به همت بنیاد نخبگان استان و با همکاری دفتر استعداد درخشان دانشگاه علوم پزشکی کارگاه آموزشی "مقاله نویسی و مهارت ارائه موثر" برگزار شد.

در این کارگاه که با حضور بیش از 60 نفر از دانشجویان ممتاز دانشگاه های استان برگزار شد، دکتر آروین، عضو هیئت علمی دانشگاه پیام نور استان و مدرس کارگاه، به بیان اصول و استانداردهای مقاله نویسی و مهارت ارائه موثر مقالات پرداختند.

دکتر آروین در ابتدای کارگاه به بیان کلیات آموزش مقاله نویسی به صورت کاربردی، پرهیز از کلی گویی و پرداختن به نکات مهم، تببین جزئیات و نحوه داوری مقالات توسط داوران اشاره کردند و سپس به راهنمایی برای دسته بندی مقالات مختلف پرداختند.

ایشان در ادامه با بیان اینکه «اگر قصد دارید مقاله نویس شوید، ابتدا باید مقالات علمی معتبر را مطالعه کنید» به معرفی سایت های معتبر جهت یافتن مقالات و کنفرانس های معتبر پرداختند.

دکتر آروین سپس قدم به قدم نگارش بخش های مختلف مقاله از جمله انتخاب عنوان مقاله و نگارش چکیده مقاله، مقدمه مقاله و بیان روش تحقیق، یافته های پژوهش و بحث و نتیجه گیری را آموزش دادند.

در این بخش از کارگاه موضوعاتی همچون، ایده پردازی در مقاله نویسی، چارچوب و اسکلت بندی یک مقاله، انتخاب موضوع، مسأله یابی، طرح مسأله، شیوه های انتخاب منابع و پیشینه پژوهش، گردآوری داده ها، تحلیل و تفسیر داده ها، نتیجه گیری و ایده پردازی بر اساس تحلیل داده ها نیز توسط دکتر آروین  آموزش داده شد.

 

در بخش دوم کارگاه دکتر آروین به بیان نحوه ارائه موثر مقاله در کنفرانس ها پرداختند و به بیان نقش مهم زبانِ‌ بدن در ارائه و همچنین بایدها و نبایدهای آن اشاره کردند.

ایشان در ادامه به بیان مسائلی همچون ارکان اساسی یک سخنرانی موفقیت آمیز، انتخاب عنوان مناسب، نکات مهم در نوشتن متن سخنرانی، نکات پیش از سخنرانی، وضعیت ظاهری سخنران، مراحل اجرای فنون سخنرانی، اینکه چگونه هنگام سخنرانی بر ترس خود غلبه کنیم؟، ویژگیهای یک سخنرانی موثر و ویژگیهایی که متن سخنرانی را اثربخش میکند پرداختند.

در پایان کارگاه نیز جلسه پرسش و پاسخ برگزار شد و دانشجویان سوالات خود را از مدرس کارگاه پرسیدند.

 

تاریخ انتشار : 1398/07/28
کد : 75
تعداد بازدید: 386

              تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601