شنبه 3 فروردین 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

برگزاری کارگاه خلاقیت، کارآفرینی و ایده پردازی

به همت بنیاد نخبگان استان و همکاری آموزش و پرورش، کارگاه خلاقیت، کارآفرینی و ایده پردازی با حضور جمعی از مستعدان و دبیران حوزه کارآفرینی استان برگزار شد.

دراین کارگاه که روز دوشنبه مورخ 28 خرداد 1397 در محل پژوهش سرای دانش آموزی برگزار شد، دکتر قمری، رئیس کارگروه صنعت و فناوری های نوین بنیاد نخبگان خراسان شمالی، به ارائه مطالبی در مورد بحث کارآفرینی پرداختند.

ایشان در مباحث خود با اشاره به تعاریف کارآفرینی از دیدگاه افراد مختلف، دلایل نیاز به کارآفرینی را در جامعه عنوان کردند و گفتند: حل مشکلات اجتماعی، کوچک سازی دولت، توسعه بخش خصوصی  و بهبود کیفیت کالاها و خدمات از جمله موارد نیاز به کارآفرینی در جامعه است.

دکتر قمری ضمن ارائه مثال های عملی در جوامع پیشرفته ، مفهوم خلاقیت را ایجاد ایده های جدید و مفهوم نوآوری را کاربرد ایده های جدید خواندند.

رئیس کارگروه صنعت و فناوری های نوین سطوح مختلف خلاقیت را کشف، ابداع و خلق دانستند و گفتند برای افزایش خلاقیت باید دانش خود را افزایش دهید و هر از گاهی به فعالیت های مورد علاقه بپردازید و در جستجوی تجربیات بیشتر باشید.

ایشان نشانه های یک کارآفرین موفق را خستگی ناپذیری، استعداد فراوان، ترس از پشیمانی نه از شکست، امتحان ایده های مختلف و ساختن و اختراع کردن دانست.

در ادامه کارگاه دکتر قمری به ارائه نمونه های موفق افراد کارآفرین در ایران و جهان پرداختند و راه هایی که ایشان برای رسیدن به موفقیت رفته اند را بررسی کردند.

در پایان کارگاه نیز جلسه پرسش و پاسخ برگزار شد.

تاریخ انتشار : 1397/03/29
کد : 80
تعداد بازدید: 283

              تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601