شنبه 3 اسفند 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

برگزاری کارگاه انطباق پذیری مسیر تحصیلی شغلی با همکاری اداره آموزش و پرورش شهرستان گرمه

خوش‌بینی مسیر شغلی، عامل موفقیت تحصیلی در دانش آموزان و دانشجویان

به همت بنیاد نخبگان استان و با همکاری اداره آموزش و پرورش شهرستان گرمه، کارگاه انطباق پذیری مسیر تحصیلی شغلی در این شهرستان برگزار شد.

مهندس رضا باغدار، کارشناس ارشد هوا – فضا از دانشگاه خواجه نصیر و کارشناس ارتباط با صنعت دانشگاه بجنورد، در این کارگاه 5 ساعته عنوان کرد: خوشبینی و انطباق‌پذیری مسیر شغلی پیش‌بینی کننده خوبی برای موفقیت و بهزیستی تحصیلی است.

باغدار ادامه داد: بین ابعاد انطباق پذیری مسیر شغلی و مولفه هایش با اشتیاق تحصیل رابطه ی معناداری وجود دارد. بنابر این می توان نتیجه گرفت که راهبردهای خودتنظیمی می تواندبه عنوان یک عامل مهم و موثری در رابطه ی بین ابعاد انطباق پذیری با افزایش اشتیاق تحصیلی مدنظر قرار گیرد.

کارشناس ارتباط با صنعت دانشگاه بجنورد با بیان اینکه ساختن جهان بیرون رابطه مستقیم با تفکر انسان دارد گفت: اگر میخواهیم به روهایامان برسیم در وهله اول باید هدف گذاری درستی در زندگی داشته باشیم و به باورهای ذهنی خود اطمینان داشته باشیم. باید اطمینان داشته باشیم که جهان بیرون فقط و فقط با اصلاح ذهن ما، تغییر می کند.

رضا باغدار در ادامه تاکید کرد برای تحول اساسی در زندگی و تحصیل باید به دنیای اطراف خود متفاوت نگاه کنیم و مسائل پیش رو را با روش های گوناگون پردازش کرده و سعی در حل آن ها داشته باشیم.

در ادامه باغدار برای نشان دادن اینکه حتی در ریاضیات هم راه های بسیار شیرین تر و ساده تری برای حل مسائل وجود دارد، چند نمونه تحلیل جدید برای سوالات ریاضی ارائه داد.

مسیرهای مختلف شغلی، رویکردهای مسیر شغلی، نظام انگیزشی و توسعه، تیم سازی و مدیریت کار تیمی، میزان انطباق شخصیت فرد با انواع شغل ها، انواع حواسپرتی و تمرکز در کلاس درس، مهارتهای مطالعه از دیگر موارد ذکر شده در کارگاه بود.

 

در پایان کارگاه جلسه پرسش و پاسخ نیز برگزار شد. در این بخش که حدودا یک ساعت به طول انجامید، رضا باغدار با سعه صدر به تک تک سوالات پاسخ داد.

شایان ذکر است: این کارگاه در دو بخش مجزا برای دانش آموزان دختر و پسر شهرستان های گرمه، ایور و درق برگزار شد.

 

 

تاریخ انتشار : 1398/09/26
کد : 86
تعداد بازدید: 83

              تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601