پنج شنبه 21 فروردین 1399

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

مراسم تقدیر از نخبگان شاهد و ایثارگر

به همت بنیاد شهید و ایثارگر استان و با همکاری بنیاد نخبگان خراسان شمالی مراسم تقدیر از نخبگان شاهد و ایثارگر برگزار شد.

در دومین روز از گرامیداشت دهه مبارک فجر، دانشگاه آزاد اسلامی واحد بجنورد میزبان مراسمی از جنس تقدیر و تجلیل بود. «تجلیل از نخبگان شاهد و ایثارگر استان» عنوان همایشی بود که نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی، مدیر کل دانش پژوهان و تشکل های شاهد و ایثارگر کشور و برخی از مسئولان استان در آن حضور داشتند تا از نخبگان شاهد و ایثارگر استان خراسان شمالی، باب الرضا، گنجینه معرفت ها، تجلیل به عمل آید. نماینده ولی فقیه در استان در این همایش به بیان اهمیت علم و ایمان پرداخت و دین و دانش را عامل رفعت، عزت و سربلندی جوامع دانست.

به گفته آیت ا... «یعقوبی»، ملتی سربلند است که دانایی و دین را با هم داشته باشد و علم و ایمان مکمل هم هستند. وی به این موضوع هم اشاره کرد که انسان دو بال دارد که یکی علم و پژوهش و دیگری ایمان و معنویت است و این دو در کنار هم قدرت پرواز را بیشتر می کنند.  دوگانه های به هم پیوسته دیگر موضوعی بود که آیت ا... «یعقوبی» در توضیح ضرورت در کنار هم بودن علم و ایمان از آن استفاده کرد و افزود: در قرآن دوگانه هایی داریم و یکی از دوگانه های پیوسته و زیبا، علم و ایمان است.امام جمعه بجنورد با بیان این که علمی که در بستر ایمان رشد کند، نافع و مفید می شود، ادامه داد: علم باید رشد انسان را تضمین کند، جوامع را از وابستگی نجات دهد و به استقلال نزدیک کند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی خراسان شمالی به تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران هم پرداخت. آیت ا... «یعقوبی» بیان کرد: شهدا و ایثارگران برای عزت کشور تلاش کردند و نظام را رشد دادند و خانواده شهدا و ایثارگران راه آنان را ادامه می دهند.

وی نخبگان را سربازان و سرداران جبهه جهاد علمی و مبارزه با جنگ نرم دشمن دانست و با بیان این که کاری را که شهدا آغاز کردند ادامه می دهیم، تصریح کرد: باید پایه تمدن سازی را با علم و دانش تقویت کنیم و روز به روز در مسیر شهدا قدم برداریم و کشور را به قله های استقلال، شهامت و شجاعت نزدیک تر کنیم. مدیر کل دانش پژوهان و تشکل های شاهد و ایثارگر کشور هم با گرامیداشت دهه فجر، به این موضوع تاکید کرد که در بدنه بنیاد شهید و امور ایثارگران سعی شده است از ظرفیت ایثارگران استفاده شود. دکتر «مهری» بر ضرورت استفاده از ظرفیت ایثارگران در دستگاه های اجرایی تاکید کرد.به گفته وی، بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور در مرکزی با عنوان دانش پژوهان به 9 هزار نخبه جامعه ایثارگر و خانواده شهدا خدمت رسانی می کند که 109 نخبه ایثارگر و خانواده شهید در استان خراسان شمالی حضور دارند. وی به این موضوع هم اشاره کرد که با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری، اواخر ماه گذشته آیین نامه حمایت از نخبه های شاهد و ایثارگر در هیئت دولت تصویب و به استان ها ابلاغ شده است و مرکز دانش پژوهان به طور رسمی در حال فعالیت است.

وی بیان کرد: تعریف حجت الاسلام «شهیدی» رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور بر این است که نخبگان بنیاد، به عنوان بازوان بنیاد شهید و امور ایثارگران هستند. مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان شمالی نیز بنیاد شهید و امور ایثارگران را نهادی برای خدمت به جامعه پرافتخار ایثارگران و خانواده شهدا دانست.

«سید عابس حسینی» به این موضوع هم اشاره کرد که خانواده شهدا و ایثارگران برای ارتقا کمی و کیفی خدمات ارائه شده پیشنهادهای خود را ارائه دهند و حتما تلاش خواهد شد تا خدمات خوبی به این قشر از جامعه ارائه شود.

«حسینی»، خدمت به جامعه ایثارگری را تکلیفی مهم و وظیفه همه مسئولان دانست.وی در تبیین اهمیت تلاش در حوزه تولید علم به نقش و جایگاه نخبگان شاهد و ایثارگر در جامعه اشاره کرد و با یادآوری پیام مهم رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب گفت: رهبر معظم انقلاب در این بیانیه نکات مهمی در خصوص اهمیت پیشرفت علمی مطرح فرموده اند و تلاش در این حوزه را به مثابه یک جهاد بزرگ دانسته اند. وی ضمن تجلیل از فعالیت های ارزشمند علمی نخبگان شاهد و ایثارگر استان، خطاب به آنان ابراز کرد: نخبگان شاهد و ایثارگر خود را مخاطب اصلی پیام رهبر معظم انقلاب بدانند و با جدیت در کار از هیچ تلاشی در این مسیر مهم و ارزشمند مضایقه نکنند .

مدیر مدرسه علمیه امام صادق (ع) بجنورد هم بر ضرورت تبیین دستاوردهای انقلاب تاکید کرد. به گفته حجت الاسلام «افشین فر»، سرعت رشدمان در 40 سال اخیر قابل مقایسه با قبل انقلاب نیست و در روزهایی به سر می بریم که ابر قدرت دنیا هیبت خود را از دست داده است. دکتر «بخشی» رئیس بنیاد نخبگان استان نیز به برخی از مشکلات و دغدغه های نخبگان اشاره کرد و گفت: بنیاد ملی نخبگان بر اساس سند راهبردی، کار خود را انجام می دهد و در راستای تسهیل امور نخبگان گام بر می دارد.

تاریخ انتشار : 1398/11/14
کد : 91
تعداد بازدید: 77

              تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601